رد کردن لینک ها

5 دلیل برتر برای انتخاب طراحی وبسایت مینیمال

مینیمالیسم شامل کاهش ترکیب به اساسی ترین عناصر آن است. این ویژگی مینیمالیسم باعث شده است تا برای طراحی صفحه وب و طراحی رابط  کاربری در برنامه ها محبوب شود. ، همانطور که امروزه می دانیم برای طراحی صفحه وب بهتر  است از طراحی  وبسایت مینیمال استفاده شود این کار باعث میشود مخاطبان شما که با گوشی همراه به سایت سر میزنند جذب طراحی شده و در سایت بمانند.

کاملاً محتمل است که ده ها وب سایت با زیبایی شناسی مینیمالیستی دیده باشید ، حتی اگر هرگز به این سبک طراحی نکرده باشید. در این مقاله ، ما به 5 دلیل قانع کننده برای استفاده از یک طراحی وب سایت مینیمال اشاره کردیم که در عین حال ، محبوبیت روزافزون این سبک را توضیح می دهد.

5 دلیل برای انتخاب طراحی وبسایت مینیمال

بهبود خوانایی وبسایت

کاملاً مشهود است که یکی از عادتهای خواندن کاربران در وب نگاه گذری و سرسی به مطالب می باشد. در عوض ، میخواهند سریع تر به اطلاعات مفید دسترسی پیدا کنند .

در برخی موارد ، کاربر از قبل می داند که اطلاعات خاصی از قبیل شماره تلفن یا آدرس تماس با شما را از کجا پیدا کند: این داده هایی است که معمولاً در پاورقی یافت می شود ، به همین دلیل ابتدا کاربران در آنجا جستجو می کنند. در موارد دیگر ، آنها با مشاهده بخش های منو یا عناوین موجود در صفحه میفهمند که اطلاعات مورد نظر در کجا واقع شده است.

توجه داشته باشید که این عادت خواندن برای طراحان وب از اهمیت بسیاری برخوردار است. و در حقیقت ، فقط این عامل می تواند بسیاری از طراحی صفحه وب را آنگونه که امروزه می شناسیم ، تعیین کند.

برای اطمینان از اینکه کاربران می توانند اطلاعات مورد نظر خود را آسان تر پیدا کنند ، سایت باید به درستی ساماندهی شود. علاوه بر این ، روش های مختلفی برای بهینه سازی خوانایی مطالب شما وجود دارد. اما طراحی وبسایت مینیمال می تواند یک راه حل مستقیم باشد. از آنجا که تنها عناصر اساسی، در طراحی قرار می گیرند ، هیچ گونه حواس پرتی وجود ندارد و پیدا کردن آنچه کاربر در جستجوی آن در وبسایت شما است راحت تر است.

طراحی وبسایت مینیمال

امکان پیمایش آسان وبسایت

ناوبری یکی دیگر از عناصر اساسی در یک وب سایت است. این روش دیگری برای یافتن اطلاعات برای کاربر است

برای ایجاد ناوبری خوب ، سایت باید به درستی سازماندهی شود ، همچنین باید عناصری که کاربر با آن ها در تعامل هست در نظر گرفته شود. نوار منو ، در بسیاری از مکان ها معمولاً از رنگ متفاوتی برخوردار است تا بتواند از بقیه متمایز شود اما همیشه یک تکنیک کافی نیست. اغلب ، نوار منو را می توان در پس زمینه هایی با فیلم ، انیمیشن و تصاویر خیره کننده تحت الشعاع قرار داد.

با این حال ، این که بخواهیم ناوبری را با طراحی شلوغ دیزاین کنیم ، با اصول طراحی وبسایت مینیمال در تضاد است. این فضا است که به کاربر کمک می کند تا هر عنصر که بخشی از طراحی صفحه وب است را از یکدیگر متمایز کند.

برجسته سازی محتوا

با به حداقل رساندن استفاده از رنگ ها و بافت ها در وب سایت ، صفحات وب تمیز تر به نظر می رسد. با استفاده از فضاهای خالی ، خوانایی همه عناصر ، متن و تصاویر را بهبود می بخشید. طراحی در محیطی از این سبک به همه عناصر اجازه می دهد “نفس بکشند” ، یعنی فضای خالی قابل توجهی بین هر عنصر وجود دارد.

و این راز اصلی همه طراحی های مینیمالیستی است: نحوه کار با فضاهای خالی را بفهمید. اگر فضای خالی زیادی وجود داشته باشد ، وب سایت ممکن است خالی یا ناقص به نظر برسد. باید مقیاس دقیقی از فضای خالی وجود داشته باشد تا کاربر احساس کند این طرح عمدی بوده و خطایی نیست.

طراحی وبسایت مینیمال

بیان حرفه ای و تعادل

با استفاده از رنگ ها ، بافت ها ، طرح های تصویرگری و الگوهای مختلف برای سایت خود می توانید به سایتی برسید که کمی خلاقانه تر ، سرگرم کننده و زیبا تر به نظر برسد ، ترکیب این همه عناصر در همان زمان ممکن است ایده خوبی نباشد. اگر همه این عناصر مختلف از قبل جذاب باشند ، تعادل وجود ندارد و رقابت مداوم برای توجه کاربران وجود خواهد داشت.

با استفاده از طراحی وبسایت مینیمال ، از وضعیت احتمالی مانند مواردی که قبلاً توضیح داده شده بود ، جلوگیری می کنید. با استفاده از مینیمالیسم ، می توانید محتوای سایت خود را واقعاً متمایز کنید ، که گزینه ای ایده آل برای نمونه کارها آنلاین است. اضافه کردن رنگ کمی در مناطق خاص یا انتخاب یک فونت خاص می تواند آن حس خلاقانه و سرگرم کننده را که می خواهید به سایت بدهید

روش پردازش اطلاعات کاربران را بهبود می بخشد

با وجود تعداد کمتری از عناصر ، سایت نه تنها حرفه ای تر و تمیز تر به نظر می رسد بلکه سازماندهی بهتری نیز دارد. این ویژگی با توجه به اینکه طراحی وبسایت مینیمال به درستی اعمال شده است ، به کاربران امکان می دهد تا راحت تر حرکت کنند ، اطلاعات مهم را سریعتر پیدا کنند و تجربه کاربری خوبی داشته باشند.

همه این مزایا امکان پردازش کل سایت را برای کاربران فراهم می کند. همانطور که باید بدانید ، اطلاعات بصری توسط مغز راحت تر از سایر انواع اطلاعات پردازش می شود. با این حال ، متن همچنان بخش مهمی از وبسایت است. بدون عناصر پریشان کننده دیگر ، انتقال پیام خاصی به مخاطب بسیار ساده تر است و مینیمالیسم در طراحی وب فقط این هدف را دارد. شما باید سعی کنید این ایده ها را در هنگام پیاده سازی وب سایت در ذهن داشته باشید.

زمان بارگذاری سریعتر وبسایت برای کاربران

برای هر وب سایتی که قصد انجام موفقیت آمیز تجارت را داشته باشد ، مهم است که به سرعت بارگیری شود. اگر یک وب سایت در رده بندی بالای صفحه در نتایج جستجو قابل مشاهده باشد و زمان بارگذاری آن طول بکشد ، بازدید کننده بی قرار می شود و سایت را ترک می کند. این امر باعث از بین رفتن مصرف کنندگان بالقوه خواهد شد زیرا آنها به سایت های رقبای شما که سریعتر بارگیری می شوند مهاجرت می کنند. مطالعات گوناگون قبلاً نشان داده است که طولانی شدن محتوای سایت باعث کاهش انگیزه کاربر برای مطالعه کامل صفحه میشود

مزیت طراحی وب مینیمالیستی این است که عناصر طراحی بسیار کمی مانند تصاویر و فیلم ها دارد. این به بارگیری سریع یک صفحه وب کمک زیادی می کند. بیشتر صفحات مینیمالیستی دارای صفحه سفید با متن هستند. طراح می تواند عناصر بیشتری را در صفحات داخلی جایگذاری کند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که صفحه اصلی و سایر صفحات فرود سریعتر بارگیری می شوند و بنابراین آنها را با حداقل عناصر طراحی کنید.

SEO دوستانه

بهینه سازی موتور جستجو به ربات های موتور جستجو کمک می کند تا به راحتی و از طریق صفحه وب خزیده شوند. اگر این اتفاق بیفتد ، رباتها می توانند صفحه را در نتایج جستجو برای بینندگان در رتبه ی بالاتری قرار دهند.

اگر صفحه به هم ریخته باشد ، رباتها دچار مشکل می شوند . به یاد داشته باشید که یک صفحه وب دوستدار SEO نیز صفحه ای است که سریعتر بارگذاری می شود.

آیا می خواهید سبک صفحه وب خود را به طور مکرر تغییر دهید

پاسخ بسیاری از صاحبان مشاغل به این  امر روشن خواهد بود. این امر به این دلیل است که بازدید کنندگان نوعی دلبستگی را با طراحی وب سایت ایجاد می کنند که مرتباً از آن بازدید می کنند. شما نباید سبک و طراحی صفحه وب خود را تغییر دهید. همچنین در ساختن یک هویت قابل اعتماد از برند نیز کمک می کند.

یک وب سایت پاسخگو داشته باشید

وقتی افراد از تلفن های هوشمند برای جستجو و خرید استفاده می کنند ، طراحی وب سایت شما باید پاسخگوی صفحه نمایش های کوچک باشد. اگر وب سایت شما هنوز هم مخصوص کاربران دسکتاپ است ، بنابراین شما در حال از دست دادن مشتریان بالقوه هستید.

طراحی وبسایت مینیمال به طراحان امکان انعطاف پذیری در ایجاد صفحات پاسخگو را می دهد. هنگامی که طرح صفحه وب شما تنها با چند طرح ساده است ، در سیستم عامل های موبایل مشکلی ایجاد نمی کند.

نگهداری کمتر

یکی دیگر از دلایل ترجیح دادن  طراحی وب مینیمالیستی این است که برای نگهداری به زمان و هزینه بیشتری احتیاج ندارد. این امر عمدتاً به این دلیل است كه مسیری ساده و واضح برای توسعه وب وجود دارد.

بنابراین ، نگهداری از چنین صفحاتی تنها به زمان و هزینه کمی نیاز دارد. نیازی به بروزرسانی مداوم در طراحی سایت نیست

طراحی وب مینیمالیستی همه چیز در مورد ساده نگه داشتن صفحات است. چنین صفحات برای بازدیدکنندگان مفید هستند تا سریع اطلاعات را پیدا کنند. بنابراین ، طرح بی انتهاست. با اطمینان می توانید سالها همان صفحه را نگه دارید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که فقط در صفحات تغییراتی ایجاد کنید. این کافی است تا بعد از گذشت چند سال ، زمان تغییر را تغییر دهید. این طرح همچنان برای بازدید کنندگان معمولی آشنا به نظر خواهد رسید.


Notice: Undefined variable: consent in /var/www/vhosts/hashtook.com/httpdocs/wp-content/themes/boo/comments.php on line 54

به گفتگو بپیوندید